AKTIVITY ŠKOLSKÉHO KLUBU – APRÍL

V mesiaci apríl sme si užili veľkonočné prázdniny a keďže sa snažíme zachovať a oživovať tradície našich predkov, v školskom klube detí sme si tradície Veľkej noci oživili projektovým dňom.

V jednotlivých oddeleniach sa pani vychovávateľky s deťmi rozprávali o zvykoch a tradíciách nielen v ich rodine ale aj o tradíciách, ktoré máme na Slovensku v jednotlivých regiónoch.  V rámci pracovnej výchovy sme s deťmi vyrábali rôzne veľkonočné pozdravy, zajačiky, kuriatka alebo maľovali kraslice.

V mesiaci apríl si každý rok pripomíname Deň Zeme, a to 22. apríla. Z roka na rok je problematika ochrany životného prostredia dôležitejšia a preto sme sa tejto závažnej téme venovali v rámci projektového týždňa.

Deti vyrábali plagáty, pozerali krátke vzdelávacie videa, prezentácie a viedli sme s nimi rozhovory na danú tému. Aby nezostalo len pri slovách nasadili sme si rukavice a vyčistili sme okolie školy a školský dvor.  

Z našich aktivít vám prinášame fotodokumentáciu.  

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »