Aktivity školského klubu detí – ŠKD – december

POTRAVINOVÁ PYRAMÍDA

V rámci výchovno-vzdelávacej činnosti Zdravá výživa, umiestnili pani vychovávateľky vo výklenku na I. stupni, Potravinovú pyramídu, ktorá žiakom pripomína dôležitosť správneho stravovania.

 Každá potravinová skupina je znázornená potravinami, ktoré do nej patria. Z pyramídy sa dozvieme, ktoré potraviny by mali v jedálničku prevažovaťktorým sa skôr vyhýbať a ktoré vyberať častejšie v rámci jednotlivých potravinových skupín. Potravinová pyramída sa „číta“ odspodu hore a v rámci jednotlivých poschodí zľava doprava. 

Prvé poschodie pyramídy tvorí skupina potravín: chlieb a pečivo, obilniny, ryža, cestoviny

Druhé poschodie pyramídy tvorí skupina potravín: ovocie a zelenina

Tretie poschodie pyramídy tvoria dve skupiny potravín:  mlieko a mliečne výrobky a mäso, mäsové výrobky, strukoviny, vajcia a ryby

Štvrté poschodie pyramídy tvorí skupina potravín: Cukry a tuky

POPOLUDŇNAJŠIE ČÍTANIE S POROZUMENÍM V ANGLICKOM JAZYKU – A.S. EXUPÉRY

 V tomto náročnom období sa zapájajú do činnosti školského klubu aj pani učiteľky. Uplynulý týždeň si pani učiteľka Táňa Šarudyová pripravila pre žiakov z  3.C,  trojdňový projekt – Čítanie s porozumením v anglickom jazyku.

Pre žiakov zvolila svetoznámeho autora  Antoina de Saint-Exupéryho a jeho najznámejšie a najslávnejšie filozofickú rozprávku Malý Princ.  

Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry, sa narodil 29. júna v roku 1900, bol francúzsky spisovateľ, letec, často je považovaný tiež za filozofa. V roku 1931 bol menovaný  Rytierom Čestnej légie. Okolnosti jeho smrti nie sú dodnes jasné, zomrel 31. júla 1944.  Medzi jeho najznámejšie diela patria Zem ľudí, Citadela alebo Malý Princ.

Žiaci počas tohto projektu čítali z Malého Princa v anglickom ale i slovenskom jazuky, pozreli si ukážku z filmu a na záver nakreslili ilustrácie k prečítanému dielu.

TVORIVÉ DIELNE

Dňa 2. decembra sa konali Tvorivé dielne, ktorých sa zúčastnili pani vychovávateľky, pani učiteľky, asistentky ale i pani zástupkyne a pani riaditeľka.

Vytvorili tu nádherné adventné vence, ktoré venovali do tradičnej Vianočnej burzy. Na burze budete mať možnosť zakúpiť si nielen  tieto adventné vence ale i ďalšie výrobky, ktoré vytvorili pani vychovávateľky samé alebo počas výchovno-vzdelávacej činnosti s deťmi vo svojich oddeleniach.

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »