AKTIVITY ŠKOLSKÉHO KLUBU – MÁJ

 SVETOVÝ DEŇ ČERVENÉHO KRÍŽA

V dobe, keď nás veľa vecí rozdeľuje, nám práve prejavy ľudskosti a láskavosti pomáhajú ísť ďalej. Buďme ľudskí – #BeHumanKind (redcross.sk)

Myšlienka zmierňovať utrpenie ľudí postihnutých prírodnými katastrofami, pandémiou či inými konfliktmi  vznikla pred viac ako 160 rokmi. 8. mája si ľudia na celom svete pripomínajú Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca.  

V školskom klube sme tejto myšlienke venovali projektový deň a vďaka pani učiteľke Jarmile Šefčíkovej a deťom z jej krúžku „Mladý zdravotník“ sme sa veľa dozvedeli a naučili.

Pani učiteľka si s deťmi pripravila ukážky prvej pomoci, naučili sme sa ako pomôcť pri krvácaní z nosa, ako odstrániť triesku, ošetriť odreninu ale videli sme ako správne robiť masáž srdca a poskytnúť prvú pomoc pri vážnych poraneniach.   

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »