Aktivity školského klubu – október

Na známosť sa všetkým dáva, v jeseni lístie opadáva. Šu-šu, šumia vetvičky, vraj naplnia košíčky. Slniečko sa raduje, šarkan s vetrom tancuje. Hop-cup, hop-cup tralala, jeseň dary rozdáva. (Jeseň – báseň o jeseni)

         A veruže sme si v školskom klube užili všetky dary jesene.  Naše chodby sa zaplnili krásnymi výtvormi na, ktorých nájdete všetko čo pani Jeseň ponúka.

         4.10. sme vo všetkých oddeleniach mali projektový deň, venovaný Svetovému dňu zvierat, ktorý sa už od 1931 objavuje v našich kalendároch. Zvieratká sa objavujú v rôznych podobách, deti vytvorili naozaj krásne dielka z listov a iných prírodnín.

         Do nášho výchovno-vzdelávacieho plánu každý rok zaraďujeme Mini Maratón ŠKD a Šarkaniádu. Z dôvodu rekonštrukčných prác na streche našej školy sme nemali k dispozícii školský dvor a nemohli sme tieto dve aktivity uskutočniť. Šarkany sa preto „rozleteli“ po chodbách našej školy. Niektoré z našich-vašich detí sa zúčastnili Medzinárodného maratónu mieru, do školy sa prišli pochváliť s medailami.

         Mesiac október je známy ako Mesiac úcty k starším, pani vychovávateľky s deťmi vyrobili krásne pozdravy pre starých rodičov, maľovanky s básničkami a v rámci spoločenskej výchovy viedli rozhovory aj na tému Moja rodina, môj domov.

         Ďalší mesiac školského roka je za nami, želáme vám príjemné a pohodové jesenné prázdniny. Užite si posledný týždeň babieho leta, dovidenia v novembri.

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »