Exkurzia do Východoslovenského múzea

Dňa 21.6.2022 sa deviataci 9.A a 9.B triedy zúčastnili exkurzie do Východoslovenského múzea, konkrétne do sekcie Príroda Karpát v sprievode p. uč. A. Kubičkovej a učiteľky biológie M. Holkovej. Tematicky išlo o zhrnutie učiva biológie 9. ročníka so zameraním na neživú prírodu. Boli sme rozdelení do dvoch skupín a v prvou časťou  expozície nás sprevádzal zamestnanec múzea -paleontológ, ktorý veľmi pútavo, zrozumiteľne žiakom vysvetľoval Históriu Zeme od jej vzniku cez prvohory, druhohory…. až po dnešné štvrtohory. Exponáty vystavené v múzeu bolo dôkazom aktivít Zeme, vzniku minerálov, rôznych hornín. Najzaujímavejším javom tejto časti bola pre žiakov vitrína s fluorescenciou krištálov pod ÚV svetlom. Druhou časťou expozície nás sprevádzal zoológ, ktorý mal pripravený podrobný výklad o faune a flóre Slovenska s rôznymi zaujímavosťami. Žiakov uchvátili exponáty zvierat v životnej veľkosti- medvede, vlky, jelene, diviaky a bizóny. Strávili sme čas veľmi poučne a zároveň príjemne.

Mgr. Martina Holková

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »