Interaktívne vyučovanie 7.B

Dňa 14.9.2020 sme absolvovali praktickú výuku dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v zábavno- športovom areáli na Alejovej ulici. Po úvodnom vysvetlení významu jednotlivých dopravných značiek sme mohli „vyraziť“ na cesty dopravného ihriska. Dopravných prostriedkov sme mali na výber viacero- od bicyklov, kolobežiek, šľapacích áut, až po autá na akumulátor. Vďaka slnečnému počasiu sme si užili krásne dopoludnie a učenie spojené so zábavou.

Podobnou akciou bola dňa 17.9. 2020 exkurzia do Steel parku. Tentokrát sme absolvovali praktickú aktivitu z biológie s názvom „Molekula života“ . Pani lektorka veľmi atraktívnym spôsobom vysvetlila podstatu života organizmov- molekulu DNA. Žiaci si potom sami vyskúšali extrakciu DNA z ovocia- konkrétne z dužiny banánu. Pracovali v štvorčlenných skupinách – vážili, merali, nalievali, filtrovali … Potom nasledovala prehliadka vystavených exponátov Steel parku. Uskutočňovali sme tam rôzne vedecké experimenty v rámci tém- magnetizmus– žiaci si vyskúšali chôdzu po naklonenej rovine v špeciálnej „magnetickej obuvi“, elektrické výboje bleskov, zotrvačnosť predmetov, činnosť srdca-merali sme si EKG a svalové napätie. V rámci robotiky tam boli vystavené dva roboty, ktoré boli pripravené na komunikáciu, konkrétne kládli jednoduché  otázky a vyhodnocovali odpovede. Veľmi sa im páčil „robotický futbal“ , ktorý sa ovládal s ovládačmi. Poslednou atrakciou bol výťah, ktorým sa pri kráčaní človeka postupovalo smerom do stredu Zeme, pričom sa dalo sledovať na stene výťahu akú povahu a zloženie majú jednotlivé vrstvy zemského telesa- zemská kôra, plášť a jadro. V tomto vedeckom laboratória sme získali veľa poznatkov z biológie, fyziky a techniky, ktoré žiaci určite využijú v praktickom živote.

Mgr. Martina Holková

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »