Moja malá záhradka

Spoločnosť Kaufland vyhlásila od 10.3.2022 do 18.5.2022 súťaž pre žiakov 1.stupňa ZŠ, vďaka ktorej by deťom rada priblížila prírodu a súťaživou formou vzbudila ich záujem o rastlinky a ich pestovanie.  Do súťaže sa mohli prihlásiť triedy prvého stupňa všetkých základných škôl na území celej Slovenskej republiky. Vďaka skorej registrácii sme sa aj my zaradili ku školám, ktoré mohli získať kompletný balík na pestovanie rastlín a vytvoriť si tak v jednej triede malú záhradku.

Veľmi sme sa potešili, že aj naša škola patrí k tým šťastlivcom, ktorým vlastné skúsenosti s pestovaním rastlín pomôžu lepšie chápať a vážiť si aké  deje sú v našej  prírode. A čo sme našli v balíku? 1 pestovateľský podnos, 20 biologicky rozložiteľných kvetináčov, 20 kokosových tabliet, 20 rôznych druhov semienok a 20 tabuliek na označenie rastliniek. Okrem toho sme dostali aj Sprievodcu pestovania rastlín, ktorý obsahuje cenné rady, užitočné tipy a ďalšie informácie o záhradkárstve, ktoré nám pomôžu stať sa skutočnými záhradkármi. 

         Súčasťou súťaže je aj zaslanie kresby  s krátkym popisom rastlinky, ktorá sa žiakom najviac páči „Bylinka šampiónka“.

         O našich krokoch a výsledkoch Vás budeme informovať.

A o čo súťažíme ?

Výhry:
10 x interaktívna tabuľa
10 x skleník           
10 x set piatich smart kvetináčov
10 x set troch vyvýšených záhonov            
10 x hmyzí hotel

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »