Práca so stavebnicami LEGO ® Education SPIKE ™ Prime na hodinách Informatiky

Ako to funguje?
Chceme vám ukázať prácu s jedným z modelov Lega Spike Prime „Pes Kiki“. Tento model využíva farebný senzor na detekciu a reakciu na farby predmetov. Color Sensor dokáže rozpoznať rôzne farebné tóny. Žiaci si postavia model podľa online návodov, prepoja ho s počítačom a naprogramujú. Všetko prebieha nejakým dejom, pre malého psíka z Lega, ktorý sa môže ocitnúť na ulici a zažiť rôzne dobrodružstvá. Model vníma pomocou senzora tri farby(tri lego kocky). Ak uvidí žltú kocku, zamňauká mačka. Ak uvidí modrú kocku zazvoní telefón, a tak ďalej. Žiaci si môžu nahrať aj svoje zvuky, čím sa táto hra a viacero takým podobných stáva zaujímavejšími. Naši žiaci, majú také možnosti, a počas hodín Informatiky nadobudnú viacero IKT zručností zábavnou formou.
Mgr. Michaela Gašparíková

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »