Projektový týždeň – Srdce pre mamu

AKTIVITY ŠKOLSKÉHO KLUBU DETÍ – MÁJ

“Mamy sú ako lepidlo. I keď ich nevidíme, stále držia rodinu pokope“
Susan Gale, americká spisovateľka

Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva úcta všetkým mamám a materstvu. Oslavuje sa v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete, vychádza z rôznych tradícií.

Na Slovensku sa Deň matiek oslavuje vždy druhú májovú nedeľu. V tento deň dávajú deti svojím mamám dary, často vlastnoručne vyrobené. V školskom klube sme sa tomuto dôležitému sviatku venovali v každej oblasti výchovy a pripravili sme pre deti Projektový týždeň – Srdce pre mamu.   

Deti pre svoje mamičky vyrobili pekné pozdravy a darčeky, v rámci spoločenskej výchovy si pripomenuli aké je dôležité mamičkám pomáhať a vážiť si všetko čo pre nás naše mamičky robia. Deti sa naučili aj krátke básničky a pekné pesničky, ktoré boli odvysielané aj v školskom rozhlase.

Veríme, že sa mamičkám darčeky a prekvapenia od detí páčili a svoj deň náležite oslávili. V našej galérii sa môžete pozrieť ako sme pracovali a čo sme vyrobili.

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »