SVETOVÝ DEŇ MLIEKA – ZÁBAVNO – SÚŤAŽNÉ POPOLUDNIE

Svetový deň mlieka

je medzinárodnou udalosťou, ktorú každý rok na celom svete oslavujeme tretí májový utorok.  Cieľom Svetového dňa mlieka je najmä zvýšiť povedomie spotrebiteľov o dôležitosti konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov. V tento deň si pripomíname význam konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov ako dôležitej zložky našej výživy. Mlieko je významným zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálov a iných látok, ktoré sú zdrojom výživy pre ľudský organizmus.  Je potrebné vedieť, že mlieko a mliečne výrobky sú nielen chutné, ale aj zdravé a sú dôležitou súčasťou ľudskej potravy po celé stáročia. 

Do školského mliečneho programu je v Košiciach zapojených 59 základných aj materských škôl a zaujímavosťou je, že deti na školách vypijú milión litrov mlieka za rok.

Naši štvrtáci zo 4.B sa v stredu 18. mája zúčastnili súťaže, ktorú zorganizovala ZŠ Považská 12 v Košiciach. V priestoroch školskej jedálne na nás čakali rôzne súťaže súvisiace s mliečnymi produktami a veruže to bolo nielen poučné ale i veľmi zábavné popoludnie.

Deti mali možnosť ochutnať rôzne mliečne výrobky jedla z mlieka. Domov sme odchádzali s krásnymi vecnými cenami a veselými zážitkami.

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »