Záložka do knihy spája školy-11.ročník

Radosť z čítania ukryté vo veršoch básní a v próze

Podujatie je organizované Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Tohto roku sa našou partnerskou školou stala Základná škola s materskou školou, Chminianska Nová Ves. Pre našich kamarátov sme vyrobili záložky a zaslali verše prianí. Chceli sme, aby ich potešili a stali sa pre nich pomôckou pri čítaní. Svedčí o tom aj spoločne vytvorený darovací list.

Mgr.Alena Janičová

Milí kamaráti z partnerskej školy!

My sme žiaci Základnej školy Kežmarská 28, Košice, ktorá sa dlhodobo a hrdo pýši prívlastkom najlepšia  jazyková škola. Každoročne sa zapájame do rôznych čitateľských aktivít a súťaží. Každoročne sa zapájame aj do tejto aktivity a tešíme sa , že sme ako partnerskú školu dostali práve Vás. Iste radi čítate, hráte sa, spoznávate tajomstvo kníh a príbehov. Páčia sa vám riekanky, básničky, pesničky, rozprávky a bájky. Sme na tom podobne. Radi čítame  počas vyučovacích hodín si rozprávame a vymýšľame nové závery rozprávok, nové postavy v príbehoch, nové vlastné básničky. Lebo slovenčina je zahalená v pavučinkových šatách siahajúcich až po zem. Šaty sú popretkávané množstvom slov, viet, starých a dobrých prísloví a porekadiel.
Tak si spolu dajme záväzok veľa čítať, rozprávať, využívať bohatosť jazyka. A keď som spomínala príslovia, použijem jedno známe: Všade dobre, doma najlepšie. Preto naše záložky nech sú u Vás doma  pomôckou pri čítaní.

S pozdravom 
Vaša kamarátka  Emma zo 6.A ,  žiaci, p. učiteľky zo Základnej školy Kežmarská 28 Košice

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »