NÁSTUP ŽIAKOV DO ŠKOLY V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022

Vážení rodičia,

v súvislosti s otvorením školského roka 2021/2022 pripravilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nový manuál pre fungovanie škôl a školských zariadení. Cieľom je udržať bezpečné prostredie v školách a v školských zariadeniach po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19. Aktuálna verzia manuálu je na webovom sídle ministerstva: www.minedu.sk/skolsky-semafor .

Pred nástupom žiaka do školy má zákonný zástupca možnosť dobrovoľného testovania svojho dieťaťa dvomi spôsobmi:

  • PCR testovanie kloktacími testami aj v domácom prostredí
  • Samotestovanie antigénovými testami v domácom prostredí. Záujemca obdrží sadu 25 ks testov. Domáce testovanie sa odporúča vykonávať napr. v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy, alebo kedykoľvek, keď žiak prejavuje jeden z príznakov z ochorenia Covid-19. Možnosť Ag samotestovania môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní, aj tí, ktorí prekonali Covid-19.

Záujem o PCR kloktacie testy a o domáce samotestovanie Ag testy žiadame nahlásiť prostredníctvom IŽK v termíne do 25.08.2021 do 16:00 hod.

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »