Projekt: Nakupovanie, obchod spojený s finančnou gramotnosťou.

Finančná gramotnosť je schopnosť využívať poznatky, zručnosti a skúsenosti na efektívne riadenie vlastných finančných zdrojov s cieľom zaistiť celoživotné finančné zabezpečenie seba a svojej domácnosti.

 Je dobré, keď sa rozumným postojom k peniazom zaoberajú už žiaci na 1.stupni v rôznych predmetoch. Tento týždeň sme sa  so žiakmi 4.A zahrali na obchod a nakupovanie v anglickom jazyku– kde si žiaci vyskúšali rôzne aktivity s peniazmi. Napríklad: čo si môžeš kúpiť za 3eurá?     Koľko asi  stojí 1 kilo banánov?   Koľko Ti má vydať predavačka z 10 eur, ak platíš 6,70 eur. Ak je niečo veľmi drahé, rozmýšľaj, či to naozaj potrebuješ…

Naučili sme sa novú slovnú zásobu na tému obchod a nakupovanie a pri hre sme  sa toho veľa naučili o peniazoch, nakupovaní, šetrení.

Vyskúšali sme si rolu predavačky aj kupujúcich a zistili sme, že táto práca nie je jednoduchá.

Zistili sme, že zarobiť peniažky je oveľa ťažšie, ako ich míňať a uvedomili sme si ich hodnotu.

Mgr. Zuzana Starinec a Ing. Dagmar Simonová

ďalšie články

Prváčikovia v škole

Pokyny riaditeľstva školy k otvoreniu školského roka 2020/2021 pre žiakov prvého ročníka. Vážení rodičia prváčikov, slávnostné otvorenie školského roka bude v átriu školy o 8.30 hod. (

čitať celý článok »